تلفن تماس: 00902129360977, 00905330475277

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۱۹

By in article with 0 Comments

بخش املاک و مستغلات ترکیه با افزایش مداوم در سال 2019 مواجه خواهد شد.

چندین شرکت و توسعه دهندگان املاک در ترکیه انتظارات خود در مورد بازار املاک و مستغلات ترکیه در سال 2019 را ، با بحث در مورد گسترش این بخش مهم ، اعلام کرده اند .

ما به عنوان سرمایه گذار CCT این پیش بینی ها را مشاهده کرده ایم و رشد بازار املاک و مستغلات را از نزدیک دنبال کرده ایم تا تصویر مناسبی از بازار املاک و مستغلات ترکیه در سال 2019 به سرمایه گذاران خارجی خود بدهیم.

با این حال ما باید رشد بازار در سال 2018 را در نظر بگیریم،  زیرا پیش بینی ، زمانی درست است که رشد سال قبل و اقدامات انجام گرفته در سال 2018 در این بخش را نیز در نظر بگیریم. به همین دلیل ما باید به عقب برگردیم و عمیقا شرایط و واقیعت بازار املاک و مستغلات ترکیه در سال 2018 را درک کنیم و اینکه راه اندازی چه چیزی باعث شد تا این بخش مقصد اصلی سرمایه گذاران خارجی شود.

تغییر نرخ پول رایج ترکیه :

ترکیه در سالهای اخیر یکی از سریعترین اقتصادهای در حال رشد جهان بوده است، حتی در سال گذشته از غول های اقتصادی ، چین و هند نیز پیشی گرفته است. اما در طول سال 2018 ترکیه تغییرات اقتصادی مختلف و فشارهایی را ، که روی نرخ تبدیل پول رایج ترکیه در مقابل پول رایج سایر کشورها موثر بوده ،  تجربه کرده است. این تغییرات منجر به تاثیر کمی بر تقاضا در بازار محلی بین ماه های ژوئیه و نوامبر سال گذشته ،  شده است. در حالی که از سوی دیگر، فروش املاک و مستغلات در چند ماه برای خارجی ها در مقایسه با آمار در سال 2017 افزایش یافته است و حتی دو برابر شده است.

بر اساس آمار ما در سال های گذشته، فروش به شدت افزایش یافته است و خارجی های بیشتری قادر به خرید ملک در ترکیه هستند و حتی بدون نگرانی تمام مبلغ را نقد پرداخت می کنند، که دلیل آن وسوسه و انگیزه هایی است که در طی زمان گذشته به دست آمده است.

علاوه بر این، نیمه دوم سال 2018 شاهد تحولات زیادی در خصوص تصمیمات و اصلاحات دولت در برخی از قطعنامه ها و اصلاح برخی راه حل ها توسط بعضی از شرکت های سازنده ترکی ،  برای رسیدن به حداکثر تشویق بوده ایم ، تخفیف های جذاب که به 20 درصد تخفیف در برخی موارد نیز رسیده بود.

تقاضای خانواده های ترک برای خرید ملک در ماه دسامبر افزایش یافت ، بخصوص شهروندان ترک که در خارج از ترکیه ، بیشتر در اروپا ، زندگی می کردند. علاوه بر این ، خریداران ، از خلیج فارس و عراق به منظور استفاده از مزایای نرخ تبدیل ارز در ترکیه  نیز بودند. به این ترتیب فروش ملک در سال گذشته نه تنها برای عربها ، بلکه برای خریداران ایرانی و بسیاری ملیت های دیگر نیز افزایش داشت.

شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری در املاک:

توسعه دهندگان و سرمایه گذاران املاک در ترکیه ، از این واقعیت آگاه هستند که جهش کوانتومی در املاک و مستغلات ایجاد کرده اند . پیشنهادات در مورد فروش املاک بعد از اصلاحات انجام شده توسط دولت ترکیه در سال 2012 افزایش یافته است ؛ دولت به عنوان قدم اول اقدامات متقابل را لغو کرد ، این امر موجب افزایش شتاب اعراب و سرمایه گذاران خارجی نیز شد.

تسهیلات سرمایه گذاری که برای خارجیان توسط دولت ترکیه فراهم شد، که به آنها امکان اخذ شهروندی ترکیه تنها با سرمایه گذاری 250000 دلار را می دهد ، نقش مهمی در جذب جوامع عربی ایفا کرد و ترکیه را به مقصد اصلی اعراب برای سرمایه گذاری تبدیل کرد ، زیرا می دانستند در آینده مزایای فراوانی کسب خواهند کرد. رضایت عمومی جامعه عرب به وضوح توسط کارشناسان دیده شده است.

دریافت شهروندی ترکیه ، انگیزه مهمی برای خارجیانی است که تمایل به خرید ملک در ترکیه دارند. دریافت شهروندی او را از شرایط ضروری که سایرین باید انجام دهند ، معاف می کند . همچنین امکان سفر به بسیاری از کشور ها را بدون نیاز به دریافت ویزا برای دارندگان پاسپورت ترکیه فراهم می کند.

چرا بخش املاک و مستغلات ترکیه در سال 2019 رشد خواهد یافت؟

با برداشتن تمام پرده ها ما می توانیم نگاهی سریع به آمار تغییر قیمت های املاک و مستغلات در ترکیه در طی دو سال گذشته داشته باشیم و به وضوح تغییرات قابل توجهی در سطح اقتصاد ترکیه را ببینیم. این مثل “جنگ اقتصادی” است ، با این حال، بخش املاک در ترکیه سطح پیشرفته فروش را حفظ کرده است .

انگیزه ها و دلایلی که بخش املاک و مستغلات برای جذب سرمایه گذاران خارجی داشته ، به ویژه قانون ملی ترکیه برای خارجی ها در مقایسه با خرید ملک در ترکیه به ارزش 250 هزار دلار ، همچنان وجود دارد. همچنین برای بسیاری از ملیت ها ، نرخ تبدیل بالای پول ترکیه ، داشتن خانه رویایی در ترکیه را راحت کرده است.

 

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *