تلفن تماس: 00902129360977, 00905330475277

خرید ملک در ترکیه

By in article with 0 Comments

همیشه هنگامی که قصد خرید خانه یا اجاره ملک دارید، سوالات بسیاری در مورد ملک ، مالک ، محله و شرایط فروش در ذهن خود دارید. اما هنگامی که تصمیم به خرید ملک در کشور دیگر می گیرید ، قطعا برای پاسخ به سوالات خود نیازمند یک راهنمای خبره خواهید بود. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید حتما از یک شرکت ثبت شده و معتبر راهنمایی دریافت نمایید تا دچار مشکل نشوید. ما در شرکت پیله با کادر تخصصی فروش ملک در ترکیه و بر اساس تجربه به برخی سوالات معمول مشتریان در خصوص اجاره و خرید ملک پرداخته ایم تا شما را با یک سری اصطلاحات و قوانین آشنا کنیم.

در برخی شهرهای ترکیه مثل استانبول روی پروژه های ساختمانی فراوانی سرمایه گذاری شده است و نتیجه آن ساخت مجتمع های مسکونی ، اداری و تجاری با قیمت های بسیار مناسب است. در کنار این قیمت مناسب ، وجود قانون دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک ، به این بازار رونق بخشیده و افراد بسیاری را تشویق به خرید ملک در ترکیه کرده است.

اجاره ملک در ترکیه :

در ترکیه به راحتی می توانید آپارتمان کاملا مبله، نیمه مبله یا بدون وسیله را برای اجاره پیدا کنید. اما به این نکته نیز توجه کنید که ملک دارای مجوز اجاره باشد.

برای اجاره خانه خوب است معنی یک سری اصطلاحات را بدانید ،  که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

دیپوزیت اجاره خانه : به پول پیش اجاره خانه (که معمولا مبلغ یک یا دو ماه اجاره بهاء است) در ترکیه دپوزیت می گویند. لازم به ذکر است پس از پایان مدت قرارداد ، دیپوزیت به مستاجر باز گردانده می شود.

سیته : به شهرک های مسکونی که دارای محوطه محصور و معمولا دارای مراکز خرید و امکانات تفریحی و ورزشی برای رفع نیازهای ساکنین هستند ، سیته می گویند.

آیدات : به معنی شارژ ماهیانه ساختمان هست ، که برای امکانات عمومی مانند برق، استخر شنا، تعمیر و نگهداری باغ و یا نگهبانی هزینه می شود.

حتی در صورت اجاره ملک در ترکیه ، باید آب، برق و گاز به نام شخص ساکن در ملک زده شود ، مبلغی که در هنگام به نام زدن قبض آب، برق یا گاز به عنوان ودیعه به ادارات مربوطه پرداخت می کنید ، دیپوزیت آب و برق و گاز نامیده می شود ، لازم به ذکر است در هنگام انتقال نام قبوض، مبلغ دیپوزیت به شخص بازگردانده می شود.

مزایای دریافت اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک چیست؟

  • آسان‌ ترین روش اخذ اقامت ترکیه (از آنجایی که اقامت توریستی ترکیه برای این کشور ارز آوری و درآمدزایی دارد)
  • ارزان ترین راه دریافت اقامت ترکیه
  • امکان درخواست اقامت کاری ترکیه با داشتن کارت اقامت

خرید ملک در ترکیه :

اگر قصد خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت کوتاه مدت را دارید ، می توانید واحد های مسکونی پیشنهادی در سایت پیله را بررسی کنید و پس از یافتن ملک مناسب ، همکاران ما همراه شما خواهند بود.

طبق قوانین ترکیه، در موارد خرید ملک  2% مبلغ ملک به اضافه مالیات برارزش افزوده به عنوان کمیسیون به مشاورین املاک پرداخت می گردد. همچنین 3 درصد از ارزش اعلام شده ملک، به عنوان مالیات نقل و انتقال به دفتر اسناد، پرداخت می شود.

اگر نگاهی به نقشه املاک ترکیه بیاندازید ، عددی بصورت A+B  می بینید که بیانگر  تعداد اتاقهای ساختمان و سالن های آن است. A = تعداداتاق و B= تعداد سالن.

تاپو، همان سند ماکیت ملک است ،که حاوی مشخصات ملک و مالک است. تاپو می تواند در دو رنگ قرمز و آبی باشد، مالک پس از اتمام پروژه ساختمانی و به دست آوردن یک گزارش از اتمام  آن،  تاپو به رنگ قرمز را دریافت می کند ، این نوع مالکیت می تواند اموال مسکونی، آپارتمان، ویلا، و یا ملک تجاری باشد.

تاپو دوام یا تاپو اکتیو، برگه تایید سند مالکیت خانه است که از سوی فرمانداری صادر می گردد.

نوتر سند ، تایید محضری سند ملک یا اجاره نامه است.

در حالت کلی سه نوع سند املاک و مستغلات در ترکیه وجود دارد: زمین، املاک مسکونی، املاک تجاری

انواع سند در ترکیه :

KAT MÜLKIYETI  : به معنی مالکیت حقوق املاک و مستغلات به زمین و املاک مسکونی تکمیل ساخته شده بر روی آن است.

: KAT IRTIFAKI  به معنی مالکیت حقوق املاک و مستغلات به زمین و ملک مسکونی که حال انجام است.

:DEVRE  بدان معنی است که فقط مالک حق استفاده از اموال واقعی برای یک دوره کوتاه در یک سال (یک نوع تقسیم زمانی) است

یکی دیگر از اصطلاحاتی که هنگام خرید ملک می شنوید ،  نوماراتاژ  است ، نوماراتاژ  برگه ای است که از طرف شهرداری صادر می شود و نشان دهنده حد و مرز ملک است.

نکته دیگری که هنگام خرید ملک ، باید در نظر داشته باشید ، مالیات ملک است ، مالیات املاک و مستغلات هر ساله پرداخت می شود و در شهرداری های شهری 0,2 درصد و در مناطق غیر شهری 0,1 درصد است. نرخ مالیات املاک تجاری 0,4 درصد در مناطق شهری و 0,2 درصددر مناطق غیر شهری است.

محدودیت های خرید ملک در ترکیه :

خارجیان برای خرید ملک در ترکیه دارای محدودیت هایی هستند. اول اینکه ، هر شهروند خارجی می تواند تا مرز 30 هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری نماید. دوم ، شهروند خارجی حق تملک و یا اجاره اراضی جمهوری ترکیه را که در مناطق نظامی-امنیتی واقع شده اند را ندارد. و نهایتا شهروند خارجی می تواند تنها تا 10 درصد از اراضی و املاک هر ناحیه/شهر را خریداری نماید.

اگر برای خرید ملک و یا دریافت اقامت کوتاه مدت ترکیه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید ، هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۹۰۲۱۲۹۳۶۰۹۷۷

 

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *