تلفن تماس: 00902129360977, 00905330475277

معرفی مناطق استانبول

By in article with 0 Comments

در این مقاله قصد داریم شما را با مناطق مختلف استانبول آشنا کنیم.

Arnavatkoy

این منطقه در شمال غربی شهر استانبول و در بخش اروپایی آن واقع است و فرودگاه سوم در این منطقه قرار دارد . مساحت منطقه آرناووت کوی 5/506 کیلومتر است . راه دسترسی مستقیم ندارد و فقط با اتوبوس و متروهای مختلف به مقصد می رسید.  این منطقه از شمال به دریای سیاه بوده و سواحل بسیار زیبایی دارد و راه دسترسی از بقیه نقاط از طریق خشکی است. این منطقه دارای جنگل های وسیع ، زیبا و بکر است و ساختمان های قدیمی و کهنسالی دارد . این منطقه به علت دسترسی نا مناسب خیلی توریست پذیر نیست.

Avcilar

منطقه جنوبی شهر استانبول ، نزدیک فرودگاه آتاتورک که بسیاری از ایرانیان در این منطقه سکونت دارند . پروژه های مسکونی زیادی با قیمت های خیلی مناسب در این منطقه وجود دارد ، اما از مرکز شهر دور است . دسترسی خوب به مرکز شهر ازطریق مترو ، متروبوس،  اتوبوس ، مینی بوس و ترن (ترانوای) امکان پذیر است.

شهرک های مسکونی این منطقه دارای امکانات اقامتی و تفریحی زیادی  هستند و داخل شهرک ها از امنیت بالاتری برخوردار است .

Bagciler

منطقه جنوبی استانبول که فاقد دریا و به عبارتی دسترسی مستقیم به دریاهای اطراف این شهر است . راه های دسترسی از طریق مترو، متروبوس، اتوبوس، مینیبوس وجود دارد.

این منطقه دارای شهرک سازی های جدید و امکانات بالا با قیمت های مناسب است.

Bahcelievler

منطقه ی جنوب استانبول که فاقد دریا است و راه های دسترسی به آن از طریق مترو، متروبوس، اتوبوس و مینیبوس است .

برج های مسکونی لوکسی در این مناطق با قیمت های خیلی مناسب وجود دارد و ایرانی های زیادی را به خود جذب کرده است.

Bakirkoy

منطقه جنوبی استانبول که از سمت جنوب به دریای مارمارای می رسد و فرودگاه آتاتورک در این منطقه است . قیمت ساختمان ها در این منطقه به نسبت اطراف و دیگر مناطق بیشتر است زیرا از نقاط مرکزی شهر به این منطقه دسترسی مستقیم وجود دارد و همچنین وجود دریا و ویو زیبای آن از ساختمان ها به ارزش ملک ها افزوده است.

آکواریوم یکی از نقاط جاذب این منطقه می باشد که توریست های زیادی را به خود جذب کرده است

لازم به ذکر است یکی از محله های خوب این منطقه به نام فلوریاست که اکثرا ساختمان های ویلایی در این محله است . محله فلوریا با دید دریا و خیابان های عریض و زیبا ، به طبع از قیمت بالاتری برخوردارست.

فضاهای سبز زیادی از جمله پارک بزرگ فلوریا در این محدوده قرار گرفته است.

Basaksehir

باشاک شهر  در بخش اروپایی استانبول قرار دارد .در این منطقه دریا وجود ندارد و تنها از سمت شمال به رود باریکی می رسد، فروشگاه mall of Istanbul در این منطقه واقع شده است. استادیوم باشاک شهیر و المپیک نیز در این منطقه هستند. همچنین در این منطقه شهرک های جدید در دست ساخت هستند .منطقه باشاک شهر نیز راه های دسترسی مناسبی از مرکز شهر دارد .

Bayrampasa

منطقه ای نسبتا کوچک در بخش اروپایی استانبول است که از جاذبه های این منطقه آکواریوم را می توان نام برد . از دریا دور نیست ولی دسترسی مستقیم هم ندارد . پل علی پاشا در این منطقه است. قیمت ملک مسکونی در این منطقه مناسب است.

Besiktas

منطقه بشیکتاش یکی از نقاط مرکزی، توریستی ، زنده و تاریخی استانبول است ، دسترسی بسیار خوب و مستقیم از طریق کشتی به قسمت آسیایی و همچنین مناطق دیگر و جزیره ها دارد. از طریق اتوبوس و مینیبوس هم به نقاط اطراف دسترسی دارد . مترو و متروبوس این منطقه در دست ساخت است .از جاذبه های توریستی وتا ریخی محدوده بشیکتاش میتوان Dolmabahce, ciragansarayi, barbaros, denizmuzesi را نام برد . بشیکتاش منطقه ایست سرزنده که در تمام کوچه و خیابان های این منطقه پر از رستوران و کافه بار های جذاب و قدیمی و جدید است . این منطقه که در مرکزیت قراردارد نسبتا شلوغ ، اما سرسبز و زیبا است.  این بخش از استانبول محلی توریستی و خوب ، مناسب جهت سکونت و دسترسی عالی است. مسلما این بخش به علت شرایط بسیار مناسب سکونت ،  قیمت بالاتری نسبت به قسمت های دور از مرکز دارد .

انتهای خیابان بسیار طولانی نیشنتاشی معروف و زیبا نیز به این منطقه می رسد و دارای فروشگاه های معروف و گران قیمتی است.

محله ای اعیان نشین از دیگر خیابان های معروف خیابان بسفر می باشد ،از جمله هتل های مشهور این منطقه می توان به

Shangri la, Conrad, four season, ciragan, swiss hotel اشاره کرد.

Beylikduzu

یکی از مناطق معروف ایرانی نشین که از قیمت ارزانی برای سکونت برخوردار است . شهر سازی های زیادی در این منطقه انجام شده است و مرکز خرید مارمارا مال در این منطقه قرار دارد.

محدوده ی مارینا هم مثل مناطق دیگر در این منطقه ی ساحلی وجود دارد . راه های دسترسی از طریق متروبوس اتوبوس  مستقیم از مرکز شهر اما قابل ذکر است که تا مرکز شهر 2 ساعت حداقل با متروبوس تندرو مسافت است.

Beyoglu

قلب توریستی استانبول میدان تکسیم در این منطقه واقع شده است .منطقه ای شلوغ و پرتراکم، راه های دسترسی آسان و سریع به تمامی نقاط شهر با مترو، ترن، اتوبوس، شاتل به فرودگاه های اول و دوم . منطقه بی اغلو ، منطقه ایی کاملا ایرانی نشین و توریست پذیر در قلب تجاری و کار برای خارجی ها است.

به دلیل دسترسی آسان و توریستی بودن و مرکزیت این منطقه املاک این منطقه از قیمت بالایی  و در عین حال از کیفیت پایینی برای سکونت برخوردار است . از مناطق بسیار سرزنده و شاد که در تمام ساعات شبانه روز شلوغ و پر هیایو است .

از سمت جنوبی به تنگه بسفر و محله ای به اسم کاراکوی مشرف است ، این محله در این منطقه یکی از جاذبه های جذاب ، پر از کافه رستوران های قدیمی و بامزه و شلوغ و پرهیاهوی می باشد. بی اغلو از شمال به دریا دسترسی دارد و نزدیک به بازار اصلی شهر است.

از شاخص های این منطقه میدان معذوف تکسیم ، خیابان استقلال(فقط مسیر پیاده می باشد و ترن معذوف مسافربری وسط این خیابان، در دو طرف خیابان پر از فروشگاه های پوشاک و رستوران است.) در انتهای خیابان استقلال در محله شیشهانه در این منطقه برج تاریخی گالاتا وجود دارد که از بالای آن به تمام شهر دید دارید.

Catalca

یکی از مناطق دور از مرکز استانبول می باشد به طوریکه از فرودگاه اتاتورک گذشته و به مرز شهر های اطراف نزدیک است . بخش چاتالجا در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و منطقه ای سرسبز و جنگلی در کنار دریای سیاه  است، پروژه های شهرکی در دست ساخت برای مدرنیته کردن این محدوده  اجرا شده است و بیشتر حالت روستایی نشین دارد و از لوکس بودن کاملا به دور است. در سواحل این محدوده پلاژ و مراکز تفریحی وجود دارد.

Esenler

اسنلر در بخش اروپایی استانبول  قرار دارد و به دریا دسترسی مستقیم ندارد .مترو بوس ، مترو، مینی بوس و شهرک های جدیدی در این منطقه ساخته شده است . قیمت ملک در این منطقه مناسب و ارزان است.

Esenyurt

اسن یورت در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و منطقه ایست که دسترسی مستقیم به دریا ندارد، دارای متروبوس، مینی بوس، است. فروشگاه مارمارا پارک در این منطقه قرار دارد ، مرکز تفریحی واتر پارک هم در این منطقه واقع شده است. این محله قیمت ها ارزان از مرکز دور است.

Eyup

منطقه ایست با بافت تاریخی و قدیمی. این محله ارزان و شهرک سازی های  آن یکسان و یک شکل است. بیشتر ساکنین منطقه ایوپ مذهبی هستند.

Faith

منطقه فاتح ، محله ای قدیمی ، شلوغ  ، پرجمعیت، توریستی و در قلب بازار استانبول است. گرند بازار در این منطقه وجود دارد و

دسترسی مناسب با اتوبوس، مینیبوس، مترو، ترن، متروبوس دارد. این منطقه بسیار شلوغ و پر سر و صدا ، توریستی و تاریخی

است و  قسمت هایی از این منطقه نیز ایرانی نشین است.

Gaziosmanpasa

منطقه ای در قسمت اروپایی که دور از دسترس دریا و مرکزیت شهر است. متروبوس بهترین وسیله برای دسترسی به مرکز شهر است. اوت لت معروف ونزیا در این منطقه قرار دارد.

Gungoren

منطقه گونگوران  محله ای تجاری قدیمی است با دسترسی مناسب بافت قدیمی . قیمت ها در این منطقه برای سکونت به نسبت ارزان است.

Kagithane

منطقه ای دور از دریا ، دارای مرکزیت شهری ، مسکونی است. این منطقه اخیرا ایرانیان زیادی را جذب کرده و دسترسی بسیار راحت و سریعی دارد. در منطقه Kagithane ، می توانید املاکی با قیمت ارزان و مناسب خریداری کنید.

Kucukcekmece

منطقه ای نسبتا بزرگ که از مرکز دور بوده و به دریاچه ی کوچوک چکمهجه چسبیده است. راه های دسترسی منطقه از طریق متروبوس و اتوبوس و مینی بوس است.

این منطقه دارای پروژه های جدید ساختمانی با دید دریا است و بیشتر هموطنان گرامی در این منطقه سکونت دارند ولی این منطقه توریستی نبوده و دارای زمینه بایر است.

Sariyer

این منطقه نسبتا بزرگ ،  دارای محله های جنگلی بسیاری است که  بعضا آرام است  و توریستی نیست .بیشتر بومی و محله ایست و به نسبت اطراف از قیمت بالاتری برای سکونت برخوردار است . منطقه Sariyer از سمت شمال و شرق به دریا دسترسی دارد .

خانه های این منطقه بیشتر به صورت ویلایی و آپارتمان هایی با متراژ های زیاد است . ساحل کیلیوس در این منطقه قرار دارد.

راه های دسترسی از طریق مترو ، اتوبوس، مینی بوس است .

روملی حصاری از قلعه های تاریخی این منطقه است .

Silvri

منطقه ایست لب دریا و چسبیده به دریای مارمارای و تقریبا به مرز اطراف استانبول می رسد. پروژه های ساختمانی زیادی دارد و بافت منطقه ای آن جدید است.  یکی از بزرگترین زندان های استانبول در این محدوده است .

Sisli

منطقه ایست در مرکز شهر و قلب استانبول ، این منطقه بیشتر تجاری و اداری بوده ، همچنین در بسیاری از نقاط آن کوچه هایی آرام برای سکونت وجود دارد ، مراکز خرید جواهر که مورد علاقه ایرانیان است در این منطقه قرار دارد. شیشلی منطقه ای بسیار ایرانی نشین و توریستی است .دسترسی بسیار عالی به تمامی نقاط دور و نزدیک شهر دارد ، خطوط اتوبوس های مستقیم به قسمت آسیایی و همچنین مترو بوس به بخش آسیایی و سمت فرودگاه دوم اتاتورک .

قیمت این محدوده بسته به محلات متفاوت است اما در کل قیمت متوسطی دارد.

Sultangazi

این منطقه چسبیده به سد علی بی و فضای سبز بزرگ سلطان گازی در این منطقه است . این منطقه از سال 2009 به عنوان منطقه ای جدید در استانبول شناخته شده است. این منطقه مهاجر نشین است و بیشتر ساکنان آن را  اقلیت های کرد ، بلغاری ها و علوی ها تشکیل می دهند.

Zeytinburunu

این منطقه قلب تجاری صادرات پوشاک به صورت عمده است. زیتون بورنو در بخش اروپایی ترکیه قرار دارد. در این منطقه دو مرکز خرید مرتر و اولیویوم قرار دارند.

Olovium outlet

در این منطقه دسترسی خوب از مرکز به وسیله مترو، متروبوس، ترن،مینیبوس،اتوبوس وجود دارد . برج سازی تقریبا در این منطقه وجود ندارد و قیمت برای سکونت هم مناسب است.

امیدوارم با خوندن این مقاله اطلاعات لازم را بدست آورده باشید. اگر همچنان مرددید که کدام منطقه جهت خرید ملک برای شما مناسب ، با مشاوران خبره ما در پیله تماس بگیرید : 977 77 43 (531) 90 + (whatsapp)

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *